Dog Motio Mulgat 500 ml

Dietetické doplnkové krmivo (mikroemulzia) .Emulzia účinných látok pre pohybový aparát 

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný

32,19 €

24 mesiacov

  |  Kód produktu: OBC008953

Pridať do zoznamu želaní

Detailné informácie o produkte

Dog Motio Mulgat

Dietetické doplnkové krmivo (mikroemulzia) .Emulzia účinných látok pre pohybový aparát 

Význam pre fyziologickú výživu: Psy majú mimoriadne veľkú potrebu pohybu. Rozhodujúcim  faktorom pre  ich vitalitu a výkonnosť  je preto zdravý vývoj  kostí  a  kĺbov.  Zabezpečením  dostatku  pohybu  a primeranej  výživy môže majiteľ  psa  tento  faktor  výrazne ovplyvniť. Ochorenia kĺbov predstavujú u psov trvale veľký problém.

 Prípravok Dog Motio Mulgat obsahujúci zložky MCHC (mikrokryštalický hydroxylapatit-kalciumfosfát), kyselinu hyaluronovú, chondroitin sulfát, vitamíny D3, E, K a kyselinu listovú, horčík, kremík, mangán, meď, zinok, molybdén; calciumlactogluconat; omega-3 mastné kyseliny; aromatický základ z polysacharidov (kyselina hyaluronová), arómu pre psy cielene  zásobuje  pohybový  a oporný  aparát  (kosti,  chrupavky,  väzy)  špeciálnymi  výživnými  a účinnými  látkami a priaznivo ovplyvňuje kĺbové ochorenia zapríčinené nesprávnou výživou. 

Prípravok Dog Motio Mulgat  je k dispozícii vo  forme mikroemulzie, ktorá v porovnaní s obvyklými spôsobmi spracovania  vykazuje  výrazné  priaznivejšie  hodnoty  biologickej  využiteľnosti.  Vďaka  špeciálnemu  spôsobu spracovania  (mikroemulzia)  je garantované  rovnomerné  rozloženie živín v zažívacom  trakte a ich  rýchle a takmer dokonalé vstrebávanie a distribúcia korpuskulárne-lymfatickou cestou.

 Čo je MCHC?

 Mikrokryštalický  hydroxylapatit-kalciumfosfát    (MCHC)  sa  získava  z organického  materiálu  využitím  špeciálnej sublimačnej metódy. Zloženie: 50 % minerálovo-vitamínový komplex, 40 % kolagénový proteín (typ I a II) a 10 % nekolagénový proteín. Minerálovo-vitamínový komplex obsahuje okrem hlavných zložiek vápnika a fosforu (pomer 2  :  1)  aj  horčík,  kremík,  mangán,  meď,  zinok  a molybdén  a  vitamíny  D,  K a kyselinu  listovú  a vyznačuje  sa vynikajúcou biologickou dostupnosťou. 

Vápnik (Ca)  je stavebným prvkom kostí a zubov,  je potrebný na riadenie činnosti nervového systému, ovplyvňuje zrážanlivosť  krvi,  je  nevyhnutný  pre  normálne  fungovanie  srdcového  svalu  a kostrového  svalstva,  zabezpečuje udržiavanie  normálnych  intracelulárnych  podmienok  a pôsobí  ako  aktivátor  a stabilizátor  niektorých extracelulárnych enzýmov. 

 Fosfor je stavebným prvkom kostí a zubov, slúži ako regulátor v krvi a bunke, je nevyhnutnou zložkou nukleových kyselín a rôznych  lipoidov,  resp. proteidov,  je potrebný na uvoľňovanie, akumuláciu  (energeticky bohaté  fosfáty) a využívanie energie, aktivuje tvorbu hormónov. 

Horčík  je  stavebným  prvkom  kostí  a zubov,  je  potrebný  na  aktiváciu  a syntézu  enzýmov,  je  nenahraditeľný v neuromuskulárnom systéme (napr. pri vedení vzruchov), podieľa sa na termoregulácii a syntéze bielkovín a DNA.

 Mangán  je  zložkou  viacerých  enzýmov,  resp.  je  potrebný  na  aktiváciu  niektorých  fermentačných  systémov,  je dôležitý  pre  tvorbu  hemoglobínu,  rast  chrupavky,  vylučovanie  škodlivých  produktov  metabolizmu  a  oxidatívnu fosforyláciu, zúčastňuje sa na syntéze cholesterolu, tukov a mukopolysacharidov.

 Meď je súčasťou mnohých enzýmov, proteínov a proteidov, aktivuje niektoré enzymatické systémy, podieľa sa na tvorbe erytrocytov a hemoglobínu, je potrebná na syntézu keratínu, melanínu a myelínu a dôležitá pre tvorbu kostí a reprodukčný cyklus. Medzi nekolagénové proteíny kostnej matrice patria bielkoviny vytvárajúce väzby nevyhnutné pre tvorbu kostry a kostrových spojení:

bunkové proteíny: fibronektín,  trombospondin, osteopontín,

 proteoglykány (glykosaminoglykány): chondroitin sulfát 4 a 6, heparan sulfát, keratín sulfát, dermatan sulfát a kyselina hyaluronová, 

bielkovina osteokalcín  obsahujúca  γ-karboxylovú skupinu a matrix gla-proteínu, ako aj osteonektín produkovaný kostnými bunkami; je dôležitý pre rast a viaže sa s iónmi vápnika, hydroxylapatitom, kolagénom a trombo-spondinom.

Chondroitín  je  syntetizovaný  bunkami  chrupavky  (chondrocytmi)  a  má  rozhodujúci  význam  pre  fyziologickú funkčnosť kĺbov, chrupaviek, kostí, kĺbových puzdier, ale aj šliach a väzov.

Podávanie  BioWeyxin®  Dog  Motio  zabezpečuje  nielen  dodatočný  prísun  chondroitínu,  ale  prostredníctvom minerálov  prítomných  v  dobre  resorbovateľnej  forme  mimoriadne  priaznivo  ovplyvňuje  syntetický  potenciál chondrocytov, predovšetkým pri zápalových procesoch. Veľmi dôležitú úlohu  tu zohráva kyselina hyaluronová ako hlavná zložka synovie  (kĺbovej  tekutiny) a podstatná zložka samotnej kĺbovej chrupavky. Prostredníctvom biochemických  interakcií má  snahu udržať  sa na  kĺbovej chrupavke.  Je  zodpovedná  za  vysoko špecializovanú vlastnosť kĺbovej tekutiny, takzvanú tixotropiu. 

 Omega-3 mastné kyseliny  sú spoluzodpovedné  za produkciu fagocytov a ich aktivitu pri zápalových procesoch. Vitamín E – zabraňuje  tvorbe lipid-peroxylových radikálov z viacnásobne nenasýtených mastných kyselín, pôsobí antitoxicky  v bunkovom  metabolizme,    zabraňuje  nekrózam  pečene  a degenerácii  svalov,  reguluje  hormonálny metabolizmus cez predný lalok hypofýzy, udržiava stabilitu membrán, predovšetkým srdcového svalu a kostrového svalstva,  reguluje  vývoj  a funkciu  pohlavných  žliaz,  stimuluje  tvorbu  protilátok  (lepšia  odolnosť  voči  chorobám), fagocytózu  a  baktericídny  účinok  fagocytov,  príprava  a udržiavanie  gravidity. Má  antioxidačné  účinky,  ktoré  sa prejavujú  stabilizáciou  fosfolipidov  citlivých  na  oxidáciu  v bunkových membránach  a ostatných  látok  citlivých  na oxidáciu, ako vitamínu A, karotenoidov a ich medziproduktov.

 Vitamín D3  –  regulácia metabolizmu  vápnika  a fosfátov,  predovšetkým  podpora  vstrebávania  vápnika  a fosfátov z čreva,  regulácia  vylučovania  vápnika  a fosfátov  obličkami  a regulácia  ukladania  vápnika  a fosfátov  v kostiach,  mobilizácia  vápnika  a fosforu  z kostí,  podpora  tvorby  zárodkových  buniek,  zvýšenie  výkonnosti  imunitného systému,  blokovanie autoimunizácie, regulácia transkripcie viac ako 50 génov.

 Vitamín K – syntéza  faktorov zrážanlivosti krvi  II  (protrombín), VII,  IX a X,  tvorba  transportného proteínu vápnika osteokalcínu potrebného na mineralizáciu kostí, účasť na karboxylácii ďalších proteínov.  

Kyselina  listová  je ako koenzým vo  forme kyseliny  tetrahydrofolovej biologicky aktívna a plní nasledovné  funkcie v látkovej výmene:

•  prenos určitých jednouhlíkových zvyškov (metylových a formylových skupín), ktoré sú v metabolizme proteínov, DNA a RNA dôležité pre rast, delenie a diferenciáciu buniek; kyselina tetrahydrofolová a vitamín B12 sa spoločne podieľajú na premene homocysteínu na metionín.

 Pokyny pre podávanie:

 Odporúča  sa  začínať  podávaním  cca  1/3  odporúčanej  dennej  dávky  a v priebehu  troch dní  postupne  dosiahnuť plnú dávku. Dennú dávku je možné rozdeliť na dve časti.  

Dog  Motio  Mulgat prijímajú  psy  väčšinou  ochotne  a  spontánne.  Vďaka  pribalenej  odmerke  je  dávkovane jednoduché a presné. Prípravok  je možné primiešať do krmiva. U psov, ktorí  trpia bolesťami kĺbov, sa odporúča podávať  Dog  Motio  Mulgat denne  po  dobu  4  –  5  týždňov.  V prípade  potreby  je  možné  kúru  po  2  až  3 mesiacoch zopakovať. U športových psov je vhodné podávať Dog Motio Mulgat na podporu výkonnosti počas sezóny v závislosti od stupňa záťaže. Odporúčané  dávkovanie  je  orientačné,  s ohľadom  na  prípustnú  dennú  dávku/kg  obsiahnutých  prísad  v celkovej kŕmenej dávke.

Recenzie
Napíšte svoju recenziu
Dog Motio Mulgat 500 ml

Dog Motio Mulgat 500 ml

Dietetické doplnkové krmivo (mikroemulzia) .Emulzia účinných látok pre pohybový aparát 

Rastislav Senderak
Som Velm spokojny z objednavkou aj z pristupom zakaznickej linky,z personalom zo vsetkym vrelo odpor ...
05-12-2017
Overený nákup
Martina Č
Pamlsok Salač Plátky z treščej kože 250 g, pamlsky su vyborne , psik sa tesi, velmi chutia, a ...
23-10-2017
Rastislav O.
Som veľmi spokojny s produktom aj s prístupom , rýchle jednanie odporucam
22-10-2017
Overený nákup
Sledujte nás