Granule pre psov 

Granule pre psov

Granule pre psov - široký výber značiek granúl, vrátane tých, pre ktoré sú charakteristické prírodné a organické recepty. Naša starostlivosť o vášho miláčika začína s tým, čo je v miske vášho psa. Máme široký výber prirodzeného krmiva pre psa. Všetky značky krmiva pre psov spĺňajú prísne nutričné a kvalitatívne požiadavky. Nájdete tú správnu výž...

Viac

Granule pre psov - široký výber značiek granúl, vrátane tých, pre ktoré sú charakteristické prírodné a organické recepty. Naša starostlivosť o vášho miláčika začína s tým, čo je v miske vášho psa. Máme široký výber prirodzeného krmiva pre psa. Všetky značky krmiva pre psov spĺňajú prísne nutričné a kvalitatívne požiadavky. Nájdete tú správnu výživu pre vášho psa, ktorá pokryje všetky potreby vášho domáceho maznáčika. Krmivo je nutné vyberať s ohľadom na vek, veľkosť, životnú fázu, nutričné potreby a ďalšie. Škála možností vám umožní nájsť najlepšie jedlo pre vášho domáceho maznáčika.

Zobrazených 1 - 12 z 169 produktov v kategórii " Granule pre psov "
Zobrazených 1 - 12 z 169 produktov v kategórii " Granule pre psov "

Vyberte správne granule pre psa

 

Granule pre psov môžu mať rôzne veľkosti a tvary a takisto aj rôzne nutričné zloženie, preto je nutné im venovať extra pozornosť pri nákupe.

Niekto sa môže spýtať či granule pre psov obsahujú všetky živiny ako potraviny, ktoré sú na vašom stole ako hovädzie mäso, kuracie mäso, mlieko, prípadne ďalšie potraviny. V skutočnosti kvalitné granule pre psa obsahujú všetky potrebné živiny v pomere ideálnom pre psíka.

V súčasnej dobe je na trhu množstvo druhov rôznych granúl pre psa, a je len na vás, ktoré vyberiete. Vždy by ste svoj výber mali konzultovať aj s vašim veterinárom.

 

Prečo zvoliť granule pre psov?

 

Okrem mnohých výhod granúl pre psov, poskytujú aj zdravú výživu, živiny a silu pre vášho psa, rovnako podporujú trpezlivosť a disciplínu. Psi kŕmení granulami pre psovmenej vyberaví, ako kŕmení krmivom z konzerv, prípadne vareným mäsom. Granule sú tiež najlepšie krmivo z hľadiska poskytovaných živín, minerálov a vitamínov pre vášho psa.

Ak kŕmite vášho psa granulami mate úplnú kontrolu nad kŕmením podľa jeho potrieb. Aby sme pochopili prečo je vhodné kŕmiť psa granulami musíme najprv pochopiť ako sa vyrábajú. V tých najkvalitnejších granulách sú zmiešané rôzne druhy mäsa s potrebnými vitamínmi pre vášho psa.

Žiadna strava by nemala byť stále rovnaká preto by ste nemali svojho psíka kŕmiť stále rovnakými granulami pre psov. Mali by ste striedať aspoň chute granúl pre spestrenie potravy. Pri výbere granúl pre psa by ste nemali vyberať len pestrofarebné obaly, ale dbať predovšetkým na zloženie a nutričné hodnoty. Výber krmiva vždy konzultujte s vašim veterinárom, ktorý najlepšie vie čo je pre žalúdok vášho psíka vhodné.

Výhodou granúl pre psov je v neposlednom rade aj ich cena v porovnaní s kozervami pre psov.

 

Ako sú granule pre psov vyrábané?

 

Granule pre psov sú vyrábané rôznymi spôsobmi a závisia na druhu surovín, veku a veľkosti psa. Povieme si niečo o tých najbežnejších metódach výroby.

1. Mletie a vytláčanie granúl pre psov

Pre všetky druhy granúl pre psov je to najbežnejší spôsob ako suroviny variť aby boli zachované nevyhnutné vitamíny minerály a živiny. Dôležitá je presnosť postupu a hygiena pri každej časti výroby granúl pre psov. Získaný výsledok sa vysuší, potom ochladí a poleje olejom a tukom na obohatenie chuti.

 

2. Sušenie vzduchom granúl pre psov

Do procesu výroby prichádza sušenie aby sa zliala a odparila všetká prebytočná voda, s pomocou vzduchu. Tento typ úpravy potravín znižuje množstvo znehodnotených bielkovín, enzýmov a minerálnych látok v porovnaní s klasickým varením.

 

3. Pečenie granúl pre psov

V porovnaní s vytláčaním, sú tu suroviny varené pri nižších teplotách s cieľom udržať v potravine všetky živiny, minerály a vitamíny neporušené.

 

4. Lisovanie za studena

Ďalšia zvyčajná metóda prípravy granúl pre psov je lisovanie mäsovej hmoty za studena. Ide o proces spracovania, pri ktorom sa neznehodnotia živiny, tak ako pri varení.

 

Aké majú výhody granule pre psa?

 

Pre začiatok, existuje veľa dobrých dôvodov prečo psa pravidelne kŕmiť granulami pre psov.
Teraz keď viete ako sa kvalitné granule pre psov vyrábajú, všimnete si množstvo obsiahnutých živín, minerálnych látok a vitamínov popísaných na obale.

1. Skladovanie granúl pre psov

Prvou a najdôležitejšou výhodou granúl pre psov je, že úschova nevyžaduje mimoriadnu starostlivosť. Granule pre psa nie je nutné skladovať v chlade. Je nutné si dať pozor len aby neboli pri skladovaní rozlámané, prípadne inak znehodnotené. Skladovanie granúl pre psa má výhodu aj v tom, že viete jednoducho koľko váš pes zjedol a tak sledovať jeho príjem kalórií.

 

2. Kŕmenie psa správnym množstvom

Ďalším dôležitým aspektom udržania zdravia vášho psa tkvie v správnom množstve živín, vitamínov a minerálnych látok, ktoré príma. Psy sú neustále hladné, a budú vás prosebne hypnotizovať pokiaľ im nehodíte aspoň jednu granulu.A práve množstvo krmiva je dôležité pre správnu výživu a zdravie psíka.

 

3Jedenie a trávenie granúl

Ďalšou dôležitou výhodou, ktorú majú granule pre psa je, že zabezpečia kvalitné trávenie a stolicu. Mali by ste vždy dbať na správne zloženie potravy, dodržiavať dávkovanie udávané výrobcom a nemiešať granule pre psov s inou stravou. Váš psík tak bude mať vhodné množstvo energie, bielkovín a tukov. Okrem toho, bude mať váš pes tiež zdravé zuby.

 

4. Granule sa nevylejú

Najviditeľnejšou prednosťou granúl pre psov je, že ich váš psík nevyleje, a tým pádom nezašpiní všetko okolo svojej misky. Malé kúsky, ktoré mu z nej vypadnú určite z radosťou zje.

 

5. Granule pre psov sú výživné

Ďalšia výhoda kŕmenia psíka granulami je, že granule predstavujú výživnú stravu potrebnú pre energetický výdaj psíka. Vzhľadom k tomu, že granule pre psov sú suché a balené, je ľahké merať výživu, vitamíny a minerály pri kŕmení psa, ale aj pri diéte.

 

6. Graule sú chutné a s rôznymi príchuťami

Spoločná mylná predstava niektorých majiteľov psov je to, že granule pre psov sú bez vône a chuti. Na trhu je množstvo certifikovaných krmív pre psov, ktoré sú suché, obohatené o vitamíny a minerályzároveň chutné. Navyše môžete vyberať z viacerých príchutí.

 

Granule pre psa by mali byť vyberané starostlivo a mali by ste si spraviť prieskum, aby ste dali vášmu psíkovi to najlepšie čo môže dostať.

Rastislav Senderak
Som Velm spokojny z objednavkou aj z pristupom zakaznickej linky,z personalom zo vsetkym vrelo odpor ...
05-12-2017
Overený nákup
Martina Č
Pamlsok Salač Plátky z treščej kože 250 g, pamlsky su vyborne , psik sa tesi, velmi chutia, a ...
23-10-2017
Rastislav O.
Som veľmi spokojny s produktom aj s prístupom , rýchle jednanie odporucam
22-10-2017
Overený nákup
Sledujte nás