Konzervy pre psov 

Konzervy pre psov

Nie všetky zvieratá pijú toľko vody, koľko by mali. Konzervy pre psov môžu byť dobrým zdrojom hydratácie, ak váš psík je jeden z tých, ktorý nepije dostatočné množstvo vody. Takisto to môžu byť aj zdravotné dôvody, kedy môže byť krmivo z konzervy praktickou voľbou. Staršie zvieratá, ktoré stratili niektoré zo svojich čuchových zmyslov môžu mať v...

Viac

Nie všetky zvieratá pijú toľko vody, koľko by mali. Konzervy pre psov môžu byť dobrým zdrojom hydratácie, ak váš psík je jeden z tých, ktorý nepije dostatočné množstvo vody. Takisto to môžu byť aj zdravotné dôvody, kedy môže byť krmivo z konzervy praktickou voľbou. Staršie zvieratá, ktoré stratili niektoré zo svojich čuchových zmyslov môžu mať väčšiu tendenciu jesť potraviny, ktoré sú bohatšie na vôňu a chuť, ako je napríklad krmivo z konzervy.

Zobrazených 1 - 12 z 61 produktov v kategórii " Konzervy pre psov "
Zobrazených 1 - 12 z 61 produktov v kategórii " Konzervy pre psov "

Vyberáme konzervy pre psov

 

Či s alebo bez pšenice, alebo organické? Ktoré konzervy pre psov sú skutočne zdravšie pre vašich miláčikov sú predmetom debaty. Ale ešte predtým, než vyberiete niektorú z prírodných, organických alebo certifikovaných konzerv pre psov sa musíte rozhodnúť či chcete kŕmiť psíka konzervami alebo granulami.

 

Pri hodnotení tých najzákladnejších rozdielov si mnohí majitelia psov kladú otázku čo je lepšie krmivo z konzervy, alebo granule. Odpoveď na túto otázku nie je taká jednoznačná.

 

Treba si premyslieť všetky výhody a nevýhody jednotlivých krmív pre psov – pohodlie, náklady – to sú dva hlavné rozlišovacie rozdiely, ktoré treba brať do úvahy. Takisto je treba brať do úvahy aj individuálne potreby vášho psa na živiny a energetickú hodnotu. Potom nájdete najlepší vzorec, z ktorého vám vyjde to najlepšie krmivo pre vás a vášho psíka.

 

Prečo si vybrať Konzervy pre psov?

 

Konzervy pre psov ponúkajú mnoho výhod pre domácich miláčikov a ich majiteľov, z ktorých prvá je, že psy majú tendenciu preferovať konzervy pred granulami. Pre prieberčivé psy, krmivo z konzervy môže byť hranica medzi podvýživou a zdravou výživou. Rovnako mäkká textúra konzerv pre psov uľahčuje jedenie starším psom, veľmi malým psom, šteňatám, alebo psom so zubnými problémami. Už len z týchto dôvodov, konzervy pre psov by mohli byť tou najlepšou voľbou pre vášho domáceho maznáčika.

 

Avšak, aj keď váš pes nie je vyberavý a nemal problémy s jedením granúl pre psov, môžu byť konzervy pre psov, ako potenciálne zdravšia alternatíva.

 

Kým suché krmivo často obsahuje konzervačné látky alebo ochucovadlá, aby bola zaistená jeho trvanlivosť, konzervované krmivo pre psov obsahuje často viac mäsa, čo vedie k nižšiemu príjmu sacharidov, s vyššiemu príjmu bielkovín. V skutočnosti, konzervované krmivo pre psov má asi o 10 percent viac bielkovín ako granule. A rovnako ako suché krmivo, konzervované krmivo pre psov ponúka kompletnú výživu, čo znamená, že jediná plechovka dokáže zabezpečiť všetky výživové potreby vášho psa.

 

Môže sa to zdať nelogické, ale konzervy pre psov môžu tiež pomôcť s nadváhou alebo obezitou psov. Čím vyšší je obsah vlhkosti konzervovaného krmiva pre psov tým dlhšie sa cíti váš pes najedený, a môže to uľahčiť obmedziť kalorický príjem psa, ktorého zdravotný stav je ohrozený nadváhou.

 

Avšak, existujú niektoré nevýhody konzerv. Konzervy bývajú o dosť drahšie ako suché krmivo, a je menej pohodlné. Mokré krmivo je ťažšie a teda je zložitejšie ho prenášať.

 

Konzervy pre psov rýchlejšie podliehajú skaze, čo môže byť vážne bezpečnostné riziko. Chladnička ale nie je jediné miesto kde sa môže krmivo z konzervy pokaziť. Dokonca aj keď necháte krmivo psíkovi niekoľko hodín v miske, môže byť pre vášho psíka nebezpečné. Ak sa rozhodnete pre krmivo z konzervy musíte dbať na bezpečné skladovanie najmä ak nespotrebujete celú konzervu na jeden krát.

 

Čo by mali obsahovať dobré konzervy pre psov?

 

Pri nákupe mokrého krmiva pre psov si preštudujte na obale zloženie. Mali by obsahovať skutočné mäso (ktoré je pomenovaná podľa zdroja a zvieraťa, ako "hovädzia pečeň" alebo len "kura", na rozdiel od "mechanicky separované kuracie diely" alebo jednoducho "živočíšne tuky"), ako jednu z prvých zložiek. Potom hľadajte iné zdravé ingrediencie, ako sú vajcia a zdravé ovocie a zelenina, ako napríklad sladké zemiaky alebo mrkva.

 

Vyhnite sa konzervám pre psov, ktoré obsahujú rastlinné vedľajšie produkty napríklad - zemiakový škrob. Tie sú pridávané aby znížili náklady na výrobu.

 

Na rozdiel od suchého krmiva, ktoré často obsahuje pšenicu (ale nie nevyhnutne, ako plnivo, ako je kukurica alebo sója), mokré krmivo takmer nikdy nemusí obsahovať pšenicu, pšeničný lepok, alebo iné pridané škroby. Napriek tomu, je dôležité sledovať tieto druhy surovín, ktoré pridávajú na množstve, ale nie na výžive.

Čo by nemali obsahovať dobré konzervy pre psov?

 

Ostatné zložky, ktorým sa vyhýbať: "prírodné ochucovadlá", náhradné sladidlá (napr. repová šťava) a umelé farbivá.

Nezabudnite si prečítať etiketu aby ste zistili obsah tuku a sacharidov. Konzervy pre psov sa môžu značne líšiť v tom, čo ponúkajú pre vášho domáceho maznáčika, takže kontrola obsahu je veľmi dôležitá.

 

Zhrnutie

Rovnako ako granule pre psov, surové krmivo, alebo krmivo bez pšenice, je najlepší spôsob, ako vyberať konzervy pre psov je pozorným čítaním etikety a preštudovanie všetkých ingrediencií. Nami odporúčané konzervované krmivá pre psov neobsahujú žiadne plnivá, žiadne umelé farbivá ani sladidlá, a žiadne prísady, ktoré by mohli potenciálne uškodiť psíkom - ale stále existuje mnoho ďalších krmív, ktoré tieto látky obsahujú.

 

Rastislav Senderak
Som Velm spokojny z objednavkou aj z pristupom zakaznickej linky,z personalom zo vsetkym vrelo odpor ...
05-12-2017
Overený nákup
Martina Č
Pamlsok Salač Plátky z treščej kože 250 g, pamlsky su vyborne , psik sa tesi, velmi chutia, a ...
23-10-2017
Rastislav O.
Som veľmi spokojny s produktom aj s prístupom , rýchle jednanie odporucam
22-10-2017
Overený nákup
Sledujte nás