Krmivá pre psov 

Krmivá pre psov

V našom sortimente môžete kúpiť rôzne konzervy granuly pre psa známych prémiových značiek, ako aj ďalšie doplnky stravy a pamlsky. Ak má váš psík zdravotné problémy, môžeme vám odporučiť rôzne veterinárne diéty.

Zobrazených 1 - 12 z 581 produktov v kategórii " Krmivá pre psov "
Zobrazených 1 - 12 z 581 produktov v kategórii " Krmivá pre psov "

Vyberajte zdravé krmivo pre psov

 

Vy ste pánom vášho psíka a určite chcete pre svojho domáceho miláčika len to najlepšie. Zdravie vášho psa závisí vo veľkej časti na kŕmení správnym, nutrične vyváženým krmivom pre psa. Na trhu je množstvo druhov a značiek krmív, no ako vybrať to najlepšie pre vášho psa? Existuje niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní sa čím budete kŕmiť vášho psíka. Nedá sa všeobecne povedať, ktoré je najlepšie krmivo, sú tu len niektoré krmivá pre psov, ktoré sú lepšie ako ostatné čo sa výživy týka.

Určenie nutričných potrieb pri výbere krmiva pre psa

 

Mali by ste myslieť nielen na kalorické potreby vášho psíka, ale tiež si uvedomiť že tieto kalórie by všetky nemali pochádzať len z jedného druhu živiny, len z proteínov alebo iba zo sacharidov. Množstvo proteínov v rozmedzí 20 až 25% je dostatočné pre zdravých ale aj rastúcich psov.

Ak je váš pes v zdravej telesnej kondícii a môžete vidieť jeho pás a ľahko cítiť rebrá dlaňou vašej ruky, sú to známky toho že váš psík je v dobrom stave. Ak je váš psík ťažší ako by mal byť, znížte príjem kalórií o 10 až 25% po dobu jedného mesiaca a potom znovu vyhodnoťte stravovanie. Ak sa vám váš psík zdá byť príliš chudý potom zvýšte príjem kalórií o 10 až 25% a uvidíte čo sa za mesiac stane. Kŕmnu dávku znížte opäť na normálnu keď dosiahne požadovanú hmotnosť.

V prípade, že bude mať váš pes priveľký príjem kalórií z krmiva pre psa, bude ukladať tieto prebytočné kalórie na svojom tele, či už sa jedná o kalórie z tuku, bielkovín alebo sacharidov.

Psom s priveľkou hladinou tuku (a niekedy bielkovín) sa môže vyvinúť aj zápal pankreasu. Tuk je forma koncentrovanej energie. Odtučnené krmivá pre psov, napríklad granule, budú mať 6 až 8% tuku, zatiaľ čo krmivá pre psov s vyšším obsahom tuku ho môžu mať až 18%.

 

Konzultujte krmivo pre psa s veterinárom

 

O vhodnom krmive pre vášho psa sa porozprávajte aj so svojím veterinárom, ktorý vám dá určite cenné rady na základe zdravotného stavu vášho domáceho miláčika. Ak má váš pes určitý zdravotný problém, ktorý môže byť ovplyvnený stravou (cukrovka, ochorenia obličiek, pankreasu, potravinové alergie, atď.) preberte s veterinárom možnosti kŕmenia psa a nechajte si poradiť ktorá diéta je pre vášho psa vhodná.

S vaším veterinárom konzultujte stravovanie aj v prípade chronickej hnačky alebo kožných problémov ktoré môžu mať súvis s potravinovými alergiami. Hnačka u psov môže mať viac príčin a jednou z nich môže byť aj krmivo pre psa.

Rastislav Senderak
Som Velm spokojny z objednavkou aj z pristupom zakaznickej linky,z personalom zo vsetkym vrelo odpor ...
05-12-2017
Overený nákup
Martina Č
Pamlsok Salač Plátky z treščej kože 250 g, pamlsky su vyborne , psik sa tesi, velmi chutia, a ...
23-10-2017
Rastislav O.
Som veľmi spokojny s produktom aj s prístupom , rýchle jednanie odporucam
22-10-2017
Overený nákup
Sledujte nás