Ležadlá 

Ležadlá

Aj váš pes má rád komfort a určite sa poteší ak mu kúpite jedno z ležadiel pre psov, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre maximálne pohodlie našich štvornohých miláčikov. Môžete vyberať z rôznych farebných kombinácii, veľkostí, vzorov a tvarov a určite nájdete to čo sa bude páčiť vám aj vášmu psíkovi.

Viac

Aj váš pes má rád komfort a určite sa poteší ak mu kúpite jedno z ležadiel pre psov, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre maximálne pohodlie našich štvornohých miláčikov. Môžete vyberať z rôznych farebných kombinácii, veľkostí, vzorov a tvarov a určite nájdete to čo sa bude páčiť vám aj vášmu psíkovi.

Zobrazených 1 - 12 z 58 produktov v kategórii " Ležadlá "
Zobrazených 1 - 12 z 58 produktov v kategórii " Ležadlá "

Čím by mali byť vyplnené ležadlá pre psov?

 

Váš pes si zaslúži útulné miesto na spanie, také, ktoré ho udrží v teple v zime a ochladí v lete. Okrem vonkajšej textílie, aj výplň veľmi prispieva k celkovému pohodliu ležadla pre psa. Existujú na výber rôzne materiály a mnoho faktorov môže ovplyvniť váš výber. Starší psi a psi s artritídou potrebujú prispôsobené ležadlá pre psov s oporou, zatiaľ čo šteňatá a menšie psy si môžu vystačiť aj s mäkkými materiálmi. Pri porovnávaní ležadiel pre psovvezmite do úvahy potreby vášho psa.

 

Tuhé penové ležadlá pre psov

 

Pre starších psov a tých s artritickými kĺbami, dyspláziou bedrového kĺbu alebo inými zdravotnými problémami pohybového aparátu, budú najlepšou voľbou ležadlá pre psov s tuhým penovým matracom. Pri väčšine ortopedických ležadiel, ktoré sú k dispozícii je použitá pena, prípadne pri tých drahších modeloch je použitá pamäťová pena, ktorá je ešte vhodnejšia pre starších. Tieto ležadlá sú následne potiahnuté poťahom z cordury, prípadne iného odolného materiálu. Ortopedické ležadlá pre psov by mali byť hrubšie ako štandardné ležadlá, pokiaľ nie sú vyrobené z pamäťovej peny. Tenšie ležadlá pre psov, ktoré nie sú vyrábané z takej hustej peny sú vhodné najmä pre mladších, zdravých a menších psov. Väčšie plemená psov potrebujú pevnejšie ležadlá aby rozložili ich hmotnosť rovnomernejšie.

 

Polyesterová výplň ležadiel pre psov

 

Toto je jedna z najobľúbenejšiích a najčastejších výplní ležadiel pre psov, pretože je jednoducho umývateľná, ľahká a lacná. Je tiež hypoalergénna, takže je dobrou voľbou, ak vy alebo váš pes je citlivý alebo alergický na - obvykle prírodné – výplne ležadiel pre psov ako je prírodná latexová pena, konská srsť alebo rastlinné materiály. Jedinou skutočnou nevýhodou je, že niektoré lacnejšuie varianty tohoto materiálu majú tendenciu žmolkovať sa po niekoľkých praniach a samozrejme, že ležadlá pre psov s týmto materiálom neposkytujú extra oporu pre ťažšie psy. Sú vhodné pre väčšinu menších psov a aj v prípade, že sa po vypraní zožmolkujú, sú lacné tak ich nie je problém vymeniť. Výhodou polyesterovej výplne je to, že dobre izoluje, takže tieto ležadlá pre psov sú teplejšie a útulnejšie ako niektoré vyrobené z iných materiálov.

 

Výplň ležadiel pre psov z cédrových pilín

 

Cédrové hobliny sú často používané ako výplň ležadiel pre psov ale aj iné druhy domácich maznáčikov. Niekedy je používanie cedrových pilín diskutovanou témou. Okrem toho, že obsahujú aromatické látky zvaných thujaplicíny, ktoré môžu spôsobiť alergické reakcie u niektorých ľudí a zvierat a táto istá látka môže dráždiť citlivý nos psa. Na druhej strane cedrové piliny v ležadlách pre psov odpudzujú blchy a ďalší hmyz, takže môžu byť aj prospešné. Mnoho majiteľov psov zistilo, že je vhodné vložiť malý látkový sáčok s cédrovými hoblinami do vnútra výplne ležadla pre psa - napríklad polyesteru alebo peny. Je to prijateľný kompromis. Mali by ste sledovať reakcie vášho psa a uvídíte čo je pre neho najvhodnejšie.

 

Iné možnosti výplne ležadla pre psa

 

Dlho predtým, než sme používali syntetické materiály, ako sú polyester, alebo technológie, ktoré premenia prírodný kaučuk na vzdušné, napriek tomu podporné penové hmoty, ľudia plnili matrace a vankúše tradičnými výplňami ako vlasy – hriva koní - perie, handry, obilie, orechové škrupiny, dokonca aj piesok, hoci ten nie je ľahký a môže nepríjemne chladiť hlavne cez chladné noci. Ak dávate prednosť prirodným a lacným výplniam ležadiel pre psov, dobrou voľbou je slama. Ak hľadáte niečo jednoduché a efektívne a nevadí, či je to prirodné, alebo nie, skúste čisté handry - tričká a staré svetre - tie sú perfektné. Nech používate akúkoľvek výplň, uistite sa, že zostane bezpečne vnútri ležadla pre psa. Fazuľa, obilie a iné rastlinné produkty môžu prilákať hlodavcov a každá výplň ktorá sa skladá z malých častí je potenciálnym nebezpečenstvom udusenia sa, takže buďte opatrní pri výbere.

Rastislav Senderak
Som Velm spokojny z objednavkou aj z pristupom zakaznickej linky,z personalom zo vsetkym vrelo odpor ...
05-12-2017
Overený nákup
Martina Č
Pamlsok Salač Plátky z treščej kože 250 g, pamlsky su vyborne , psik sa tesi, velmi chutia, a ...
23-10-2017
Rastislav O.
Som veľmi spokojny s produktom aj s prístupom , rýchle jednanie odporucam
22-10-2017
Overený nákup
Sledujte nás