Obojky 

Obojky

Všetky paracord obojky pre psovručne vyrábané z toho najkvalitnejšieho paracordu - padákového lana, čo zabezpečuje ich odolnosť. Môžete si zvoliť niektorý z množstva obojkov v našej ponuke, prípadne dať si vytvoriť svoj vlastný obojok na mieru. Stačí nás kontaktovať cez kontaktný formulár.

Viac

Všetky paracord obojky pre psovručne vyrábané z toho najkvalitnejšieho paracordu - padákového lana, čo zabezpečuje ich odolnosť. Môžete si zvoliť niektorý z množstva obojkov v našej ponuke, prípadne dať si vytvoriť svoj vlastný obojok na mieru. Stačí nás kontaktovať cez kontaktný formulár.

Obojky pre psov – aké typy poznáme?

 

Obojky nosia psi na výcvik, prechádzky, identifikáciu alebo dokonca ako módny doplnok. Pomocou nasledujúcich odporúčaní by ste mali nájsť ten správny obojok pre psa, potom si prečítajte aj odporúčania ohľadom vodítok pre psov.

 

Sťahovacie obojky

 

Sú často nazývané aj škrtiace obojky pre psa a sú určené najmä na tréningové účely. Keď účíte chodiť psa na vodítku, cvičíte ho krátkymi trhnutiami vodítka, čím sa sa obojok na krku trochu uzavrie. Postupom času tréneri psov ustupujú od tohoto typu obojkov. Všeobecne platí, že sa tieto obojky sa veľmi neodporúča, pretože by mohlo dôjsť k zraneniu krku vášho psa, najmä ak neviete ako ho správne používať. Ak sa rozhodnete kúpiť sťahovací obojok pre svojho psa, naučte sa ho ho správne používať. Sťahovacie obojky by mal byť používané s opatrnosťou a nikdy byť ste nemali nechať svojho psa bez dozoru, pretože predstavujú nebezpečenstvo uškrtenia.

 

Nastaviteľné obojky pre psov

 

Tento typ obojku pre psa je vhodný najmä pre rastúce psy. Obojky sú vybavené prackou, ktorá umožňuje nastaviť obojok na rôzne veľkosti. Tieto obojky pre psa sú vyrábané v rôznych farbách a štýloch pletenia. V našej ponuke nájde viacero obojkov pre psov vyrobených z paracordu, ktoré budú perfekte pasovať každému psíkovi či už s ním pôjdete na prechádzku alebo na výcvik.

 

Polosťahovacie obojky

 

Tiež sú niekedy nazývané ako greyhound obojky. Polosťahovacie obojky sú používané pri výcviku a aby sa psík nevykĺzol z obojku pri chôdzi na vodítku. Aj keď sa obojky sťahujú, majú mechanizmus, ktorý zabraňuje úplnému stiahnutiu a škrteniu psa.

Tieto obojky pre psov sa často vyrábajú z nylonu, a v našej ponuke nájdete tieto obojky vyrobené z odolného paracordu. Polosťahovacie obojky pre psov sú k dispozícii v rôznych farbách a vzoroch. Tieto obojky sú obzvlášť vhodné pre chrtov, ale môžu byť použité aj pre iné plemená.

 

Obojok pre psa vyrobený na mieru

 

Môžete vyjadriť svoj osobný štýl s niektorým z obojkov pre psov vyrobených na mieru, ktoré môžete používať každý deň. Obojky pre psov s kovovou prackou alebo sponami s rýchlym uvoľňovaním sú k dispozícii v rôznych farbách a štýloch pletenia. Mnoho majiteľovpsov radšej preferuje obojky pre psov s kovovou prackou, lebo súodolnejšie, ako spony s rýchlym uvoľňovaním,Tie majú tendenciu byť menej robustné najmä ak sú vyrobené z plastu. V našej ponuke nájdete aj obojky pre psov s kovovými trojzubcami, ktoré sú pevné a vhodné aj pre väčších psov. Nezabudnite dať na obojok vášmu psíkovi aj štítok s kontaktnými informáciami v prípade, že by sa stratil.

 

Sťahovacie reťazové obojky pre psov

 

Napriek ich drsnému vzhľadu, mnoho trénerov psov považujú tieto obojky pre psov za efektívne pre silných, veľkých psov, ktorí často ťahajú majiteľa keď sú na vodítku. Tiež sú niekedy nazývané ako obojky s ostňami sa používajú pri tréningu podobne ako sťahovacie obojky. Je potrebné ich rovnako používať s veľkou opatrnosťou a nikdy by ste nemali nechávať vášho psa bez dozoru. Rovnako takýto obojok pre psa nie je vhodný pre menšie plemená psov.

 

Únikový obojok pre psa

 

Tieto obojky sú tiež pre každodenné použitie, ale majú zvláštny bezpečnostný prvok, aby sa zabránilo uduseniu. Avšak, aj tieto obojky pre psov môžu byť použité na chôdzu na vodítku. Obojok sa roztrhne, pokiaľ sa zachytí na niečom a pes sa ťahá preč. Keď je vodidlo pripnuté na obidvoch úchytoch, môžete sa prechádzať so svojím psom bez rizika že sa obojok roztrhne. Vždy sa uistite, že váš pes má obojok s menovkou a aktuálnymi kontaktnými informáciami.

 

Hlavový obojok pre psa

 

Hlavové obojky alebo ohlávky sa mierne podobajú na postroje, ale majú veľmi odlišný účel. Tieto ohlávky sú určené pre pomoc pri výcviku psa, najmä aj ho učíte chodiť na vodítku. Keď pes ťahá na vodítku ohlávka spôsobí, že sa mu otočí hlava. Toto je pre neho neprirodzené a odradí ho od ďalšieho ťahania na vodítku. Psi ktorí používajú tento typ obojku pre psa by nemali byť ponechaní bez dozoru, pretože hrozí tu nebezpečenstvo udusenia. Takisto tieto obojky ani nie sú veľmi pohodlné pre psov, preto ich nenájdete v našej ponuke.

Mali by ste vyskúšať viacero typov obojkov pre psa aby ste zistili, ktorý vyhovuje vám a vášmu psíkovi najviac. 

Rastislav Senderak
Som Velm spokojny z objednavkou aj z pristupom zakaznickej linky,z personalom zo vsetkym vrelo odpor ...
05-12-2017
Overený nákup
Martina Č
Pamlsok Salač Plátky z treščej kože 250 g, pamlsky su vyborne , psik sa tesi, velmi chutia, a ...
23-10-2017
Rastislav O.
Som veľmi spokojny s produktom aj s prístupom , rýchle jednanie odporucam
22-10-2017
Overený nákup
Sledujte nás