Pamlsky 

Pamlsky

Tak ako vy radi maškrtíte, aj vás psík si z času na čas zaslúži maškrtu. Existuje veľké množstvo pamlskov, ktorými môžete odmeniť svojho miláčika za poslušnosť keď mu dávate povely. Pamlsky môžete takisto využívať aj pri výcviku svojho psíka, aby mal ešte väčšiu radosť z dobre odvedenej práce. Existujú ale aj pamlsky, ktoré sú pre psíka prospešn...

Viac

Tak ako vy radi maškrtíte, aj vás psík si z času na čas zaslúži maškrtu. Existuje veľké množstvo pamlskov, ktorými môžete odmeniť svojho miláčika za poslušnosť keď mu dávate povely. Pamlsky môžete takisto využívať aj pri výcviku svojho psíka, aby mal ešte väčšiu radosť z dobre odvedenej práce. Existujú ale aj pamlsky, ktoré sú pre psíka prospešné, ako napríklad dentálne pamlsky, ktoré pomáhajú čistiť jeho zuby, pripadne pamlsky s pridaním rôznych vitamínov a výživných látok. 

Zobrazených 1 - 12 z 351 produktov v kategórii " Pamlsky "
Zobrazených 1 - 12 z 351 produktov v kategórii " Pamlsky "

Zdravé pamlsky pre psov

 

Rovnako ako my, aj psi milujú sladkosti. A rovnako ako my, aj psi niekedy mlsajú a príjmajú príliš veľa kalórií.

Ak si nedáte pozor, pamlsky pre psov môžu pridať značné množstvo kalórií k inak normálnej a zdravej výžive vášho psa.

 

Možno si ani neuvedomujete koľko pamlskov váš pes denne dostane.

Ľudia dávajú svojím psm dva, tri a štyri pamlsky naraz, a v skutočnosti ani o tom nepremýšľajú , kým sa ich niekto nespýta na detaily ohľadom výživy a krmive.

 

10% Pravidlo psích pamlskov

 

Pamlsky pre psov a snacky by mali tvoriť maximálne 10% denného príjmu kalórii vášho psa. Ak chcete mať presnejšiu predstavu o tom koľko pamlskov pre psov to je, spýtajte sa vášho veterinára. Dá vám odporúčania na základe toho čo má váš pes rád, jeho hmotnosti, a toho aký je aktívny. Ale psy milujú pamlsky pre psov. A ľudia milujú im ich dávať. Je to spôsob ako si byť so psíkom bližší a to je dobré.

Môžete dávať psíkovi pamlsky, ale len po jednom.

 

Pamlsky pre psov občas nahradte zeleninou

 

Namiesto pamlskov pre psov kúpených v obchode, ktoré majú často vysoký obsah tuku, cukru a často aj množstvo konzervačných látok, dajte vášmu psovi občas zeleninu.

Dajte mu mrkvu, fazuľové lusky, prípadne brokolicu. Tie nemajú prakticky žiadne kalórie a vášmu psíkovi je jedno či mu dáte niečo mäsité a mastné alebo nie. Psík proste chce len niečo dostať. Majú radi všetky druhy pamlskov. Takže zelenina môže byť veľmi dobrý snack pre vášho psíka.

 

Skúste aj ovocie. Plátky banánu, jahody, melón a plátky jabĺk, (bez semien, samozrejme). Vyhýbajte sa hroznu, hrozienkam, cibuli, čokoláde a všetkému čo môže obsahovať kofeín. Tieto môžu byťpre psov toxické.

 

Čomu sa vyhýbať pri výbere pamlskov pre psov

 

Pamlsky pre psy by mali byť šetrné k ich zubom. Ako psie pamlsky nie sú vhodné kosti, parohy, alebo kopytá.

Množstvo nových pamlskov pre psov na trhu spôsobuje psíkom problémy so zubami, niektoré ich môžu dokonca aj zlomiť.

Pri výbere použite pravidlo palca: Ak nechtom na palci zatlačíte na pamlsok pre psa, mal by tam zanechať odtlačok. Ak tomu tak nie je, pamlsok je príliž tvrdý a nie je bezpečný pre psíka.

Chcete vedieť či sú pamlsky pre psov vhodný pre vášho psa? Vyberajte niektorý zo značkových dentálnych pamlskov, ktoré nájdete aj v našom e-shope.

 

Ak chcete dať vášmu psíkovi odmenu, zoberte ho na prechádzku, alebo ho naučte nový povel. Váš pes chce viac vašu pozornosť, ako len dostať nejaké pamlsky pre psov.

Rastislav Senderak
Som Velm spokojny z objednavkou aj z pristupom zakaznickej linky,z personalom zo vsetkym vrelo odpor ...
05-12-2017
Overený nákup
Martina Č
Pamlsok Salač Plátky z treščej kože 250 g, pamlsky su vyborne , psik sa tesi, velmi chutia, a ...
23-10-2017
Rastislav O.
Som veľmi spokojny s produktom aj s prístupom , rýchle jednanie odporucam
22-10-2017
Overený nákup
Sledujte nás