Tašky 

Tašky

Taška pre psa je pekný módny doplnok pre vás a zároveň miestom kam sa môže psík schovať keď ste na cestách. V Najzoo.sk nájdete množstvo tašiek pre psov rôznych vzorov a vyrobených z rôznych materiálov. Všetky tašky sú vnútri vybavené malou praktickou karabínkou, aby váš psík nevypadol z tašky keď ho prenášate. 

Viac

Taška pre psa je pekný módny doplnok pre vás a zároveň miestom kam sa môže psík schovať keď ste na cestách. V Najzoo.sk nájdete množstvo tašiek pre psov rôznych vzorov a vyrobených z rôznych materiálov. Všetky tašky sú vnútri vybavené malou praktickou karabínkou, aby váš psík nevypadol z tašky keď ho prenášate. 

Zobrazených 1 - 12 z 18 produktov v kategórii " Tašky "
Zobrazených 1 - 12 z 18 produktov v kategórii " Tašky "

Tašky pre psov – 7 rád pri výbere

 

Domáce zvieratá sa stanú súčasťou rodiny a často musia ísť tam, kam idú ich majitelia. Majitelia psov často investujú do tašky pre psov najmä ak majú malé alebo stredné plemená psa. Môžu do nich umiestniť psa v aute pri krátkych jazdách k veterinárovi alebo na dlhšie jazdy napríklad na dovolenku. Takisto môžu dať svojho miláčika do tašky pre psa, keď čakajú na autobus, prípadne na vlakovej stanici. Taška chráni psa pred útekom a zranením a dáva mu pocit väčšej bezpečnosti v neznámom prostredí.

 

1. Skontrolujte cestovný poriadok železničnej alebo leteckej spoločnosti

 

Ak plánujete vziať svojho psa do lietadla bude určite potrebovať tašku pre psa. Mali by ste si však byť istí, že taška, s ktorou cestujete zodpovedá predpisom a požiadavkám danej leteckej spoločnosti. Webové stránky leteckej spoločnosti obsahujú všetky užitočné informácie o cestovaní s domácimi zvieratami, vrátane požiadaviek na tašky. Ak máte v pláne cestovať vlakom, bude musieť preštudovať podmienky železničnej spoločnosti.

 

Niekedy letecká spoločnosť akceptuje malé domáce zvieratá miesto príručnú batožinu. Väčšie domáce zvieratá musia byť označené ako batožina - občas, železnice a letecké spoločnosti žiadajú overenie zdravotného stavu zvieraťa od vášho veterinára. Mali by sa snažiť zakúpiť si letenky čo najskôr, pretože niektoré letecké spoločnosti majú limit na to, koľko zvierat môže byť na palube.

 

2. Nekupujte príliš veľkú tašku pre psa

 

Pes by mal mať dostatok priestoru v taške pre psa a mal by si pohodlne ľahnúť, vstať, pohybovať sa a vykonávať ďalšie bežné činnosti. Ak má pes v taške dostatok miesta na všetky tieto pohyby, bude sa cítiť pohodlne a bude kľudný počas prepravy. Ak vyberiete príliš veľkú tašku pre psa, bude sa vám s ňou ťažšie manipulovať a okrem toho, ak má pes príliš veľa priestoru v taške, môže si myslieť, že má množstvo priestoru, aby bol schúlený len v jednom rohu. Aby ste tomu zabránili, mali by ste vybrať tašku pre psa, ktorá bude mať ideálnu veľkosť pre vášho psíka.

 Typická, komfortná taška pre psa by mala byť jeden a pol krát tak dlhá ako je váš pes, s dostatočnou šírkou pre psa, aby sa v ňom mohol otočiť. Majitelia šteniat môžu kúpiť aj väčšiu tašku, kam sa bude zmestiť psí keď bude dospelý a jednoducho ju rozdeliť, aby vyhovovala aktuálnej veľkosti šteňaťa.

 

3. Dbajte na odolnosť a kvalitu tašky pre psov

 

Materiál, z ktorého je vyrobená taška pre psa by mal byť odolný. Taška neumožnuje majiteľom len nosiť psy na verejné priestranstvá, tak aby neušli a nestratili sa, ale aj chrániť ich pred nárazmi. Na letisku ochráni taška psa pred tým aby ich niekto zrazil ťažkým kufrom. V aute, zase taška chráni psa pred tým aby otravoval vodiča na prednom sedadle, alebo aby pes vyskočil cez okno. Mnoho tašiek pre psov je vyrobených zo silného, ​​odolného materiálu ako polyester, prípadne ekokoža. Niektoré tašky pre veľmi malé psy môžu byť mäkké a obojstranné s výstelkou, a podobajú sa na príručnú batožinu. Avšak, tieto druhy tašiek nie sú vždy povolené v lietadlách a nie vždy ponúkajú dostatočné prúdenie vzduchu.

 

4. Nová taška pre psa a dlhšia cesta

 

Pred cestou, by mal pes mať možnosť zvyknúť na tašku pre psa. Majiteľ by mal nechať tašku otvorenú na dvore alebo v obývačke tak, aby pes mohol ísť dovnútra a von a preskúmať každú časť tašky pre psa. Pokiaľ plánuje majiteľ dlhšiu cestu so psom, ktorú by mal stráviť v taške, je dobré spraviť si dopredu nikoľko krátkych výletov, kde si pes zvykne tráviť čas v uzavretej taške. Pokiaľ si psi zvyknú dopredu na cestovanie v uzavretej taške pre psa, budú sa aj pri dlhšej ceste cítiť pohodlne a budú kľuní.

 

5. Zabezpečte dostatočné vetranie tašky pre psa

 

Je nevyhnutné, aby psy mali dostatočné prúdenie vzduchu do a von tašky pre psa. Ak sú psi v taške celkom zavretí, mali by mať sieťkované dvierka alebo boky tašky, tak aby mali vždy dostatok čerstvého vzduchu a aby im nebolo príliš teplo. Pes by mal takisto mať stále možnosť vidieť čo sa deje okolo neho.
Rovnako dobrou taškou pre psa je taká, z ktorej si pes môže vystrčiť von hlavu. Keď chce sledovať okolie vystrčí sa von a keď chce mať kluď schúli sa vo vnútri tašky pre psa.

 

6. Nevyberajte tašky s dvierkami na pružinu

 

Dvierka tašky alebo prepravky by mali byť pevne zatvárateľné alebo zamykateľné, aby ich váš psík nemohol otvoriť, prípadne vypadnúť von. Takisto je nutné skontrolovať či je západka z kvalitného materiálu a nezlomí sa hneď pri prvom „boji“ psíka s klietkou.
Vhodným variantom sú takisto tašky pre psa, ktoré majú zatváranie na zips. Tieto bývajú pre psíka najbezpečnejšie.

 

7. Tašky pre psov s kolieskami

 

Ak máte väčšie plemeno psa a plánujete s ním cestovať mali by ste zvážiť kúpu tašky pre psa na kolieskach, ktorá bude pre vás pohodlnejšia v prípade, že je váš psík dosť ťažký. Bude sa vám so psíkom lepšie cestovať a aj pre neho bude cesta pohodlnejšia.

Nákup tašky pre psa môže byť niekedy významnou investíciou. Je dôležité, aby majitelia psov vyberali tašky, ktoré sú pohodlné na nosenie pre psa, aby mal psík vnútri dostatok priestoru aj keď mu tam dáte napríklad jeho obľúbenú hračku. Taška pre psa by mala byť bezpečná, aby z nej psík nemohol vypadnúť alebo újsť. Taška pre psa by mala byť vyrobená z kvalitného a trvácneho materiálu a nemali by ste vyberať vždy len tie najlacnejšie tašky, lebo sa môže stať, že taška neprežije ani prvú cestu so psíkom.

 

Rastislav Senderak
Som Velm spokojny z objednavkou aj z pristupom zakaznickej linky,z personalom zo vsetkym vrelo odpor ...
05-12-2017
Overený nákup
Martina Č
Pamlsok Salač Plátky z treščej kože 250 g, pamlsky su vyborne , psik sa tesi, velmi chutia, a ...
23-10-2017
Rastislav O.
Som veľmi spokojny s produktom aj s prístupom , rýchle jednanie odporucam
22-10-2017
Overený nákup
Sledujte nás